Distress alarm, kiedy jest nadawany?

distress

Distress jest sygnałem, który nadawany jest wyłącznie wtedy, kiedy dany statek jest w dużym niebezpieczeństwie i bez wątpienia potrzebuje pomocy. Distress alert nie może więc być pod żadnym pozorem ignorowany, bo kiedy to nastąpi, to być może będzie już za późno, aby danej jednostce udzielić stosownej pomocy w określonym czasie.

Distress alarm, dlaczego jest nadawany?

Alfabet radiowy wykorzystywany jest w celu podniesienia bezpieczeństwa żeglugi. Jest to bardzo ważna kwestia, bo tylko tak mogą oni skorzystać z pomocy osób, które znajdują się aktualnie na lądzie, aby załoga nie była zdana sama na siebie. Komunikaty radiowe są nadawane bardzo wyraźnie, jednak, aby tak się stało, to kluczową kwestią jest nauczenie się, jak posługiwać się urządzeniami, które rzeczywiście wysoce podnoszą bezpieczeństwo żeglugi.

Alfabet radiowy, czy jest skuteczny?

distress
Więcej o distress przeczytasz tutaj.

Nie bez przyczyny każda osoba z załogi jeszcze zanim wypłynie na morze, musi odbyć stosowne szkolenia w zakresie wzywania pomocy za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego urządzeń. Znajomość takich kwestii jak alfabet radiowy jest kluczowa, aby w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, cała załoga mogła uzyskać pomoc z lądu, która nadejdzie do nich w porę. Możemy więc być pewni, że jest to jedyny możliwy sposób, aby nawet na morzu nie być zdanym wyłącznie na siebie, co niestety w wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach mogłoby okazać się niewystarczające. Z dostępem do urządzeń jednak, które bez problemu są w stanie nadać stosowny komunikat, możemy wszcząć alarm, który będzie pozwalał na uzyskanie pomocy szybko i skutecznie.