Jakie zapięcie do roweru wybrać?

klucze do roweru

W sklepach kupić można różne rodzaje zapięć do roweru. Niestety kupno nieodpowiedniego rodzaju może przynieść fatalne konsekwencje. Zostawiając rower bez pilnowania narażamy go na kradzież. Dlatego warto go zabezpieczyć kupując odpowiednie zapięcie rowerowe.

Jakie zapięcie rowerowe warto wybrać?

Często jest tak, że producenci zapięć do roweru sugerują, żeby zapięcie kosztowało około 10 procent wartości danego roweru. Jest to dość spore uproszczenie, bowiem często tani rower może okazać się dla nas bezcenny. Jeżeli posiadamy drogi rower, warto będzie zakupić porządne zapięcie do roweru. Odpowiednio dobrane zapięcie zagwarantuje nam:
– brak możliwości kradzieży roweru
– możliwość zabezpieczenia dwóch rowerów naraz
– spokój ducha w czasie zakupów

Warto zaznaczyć, że miejsce gdzie zostawiamy rower będzie miało spore znacznie. Zawsze rower zostawiając bez pilnowania trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wartość zapięcia często zostaje kwestią indywidualną. Jeżeli już je kupujemy, to warto będzie wziąć pod uwagę wartość roweru. Im droższy rower, tym droższa powinna być zaczepka.

zapięcie do roweru

Jakie zabezpieczenie kupić?

Bardzo popularne są ostatnio linki rowerowe. Kupując takie zapięcie trzeba wziąć pod uwagę, że można je rozwalić, jednakże trzeba do tego specjalistycznego sprzętu. Trzeba też wspomnieć o tym, że linki rowerowe nadawać się będą w miejscach o mniejszym ryzyku kradzieży. Takiej linki nie wolno traktować jako solidnego zabezpieczenia. Najlepszym wyborem będzie kupno U-locku. Jest to zapięcie rowerowe w kształcie szekli. Jest bardzo znane i skuteczne. Należy pamiętać, że o sile zapięcia stanowi pręt z hartowanej stali. Niezależnie jakie wybierzemy zapięcie, warto je będzie kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu będziemy spokojni o pozostawiony przez nas rower.