Jak wybrać odpowiedni rower do codziennej jazdy?

rowery Giant

Wybór odpowiedniego roweru do codziennej jazdy potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Rosnąca popularność tego środka transportu sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej producentów rowerów, którzy oferują potencjalnym klientom coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Wyróżnić można wiele rodzajów rowerów, które różnią się od siebie zastosowaniem. Nie każdy rower będzie nadawał się do preferowanego przez nas stylu jazdy, dlatego przed zakupem należy zdać sobie sprawę z tego, jakie rodzaje rowerów dostępne są na rynku oraz zastanowić się w jakich warunkach nasz nowy rower będzie użytkowany. W tym artykule dowiesz się więcej na temat najbardziej popularnych rodzajów rowerów.

Rowery miejskie oraz crossowe

Na rynku można spotkać wiele rodzajów rowerów, które przeznaczone są do jazdy w różnych warunkach. Zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zastanowić się, w jakich warunkach najczęściej będziemy jeździć.

Jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście i rower ma służyć nam jedynie do tego, aby dojechać do pracy, warto sięgnąć po rower miejski. Charakteryzuje się on dużą lekkością oraz wygodą. Idealnie nadaje się do jazdy po zatłoczonych miastach i w takich warunkach sprawdza się zdecydowanie najlepiej.
Ciekawą alternatywą może okazać się również rower crossowy, który jest nieco bardziej uniwersalny. Służy on bowiem do jazdy po asfalcie oraz szutrze. Ten rodzaj roweru przeznaczony jest dla osób, które na co dzień mieszkają na wsi. Na rynku istnieje wielu producentów, jednak w przypadku rowerów crossowych warto zwrócić uwagę na rowery Trek (https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,trek).

rowery Trek

Rowery przeznaczone do jazdy w specjalnych warunkach

Wymienione wyżej rodzaje rowerów zdecydowanie należą do najbardziej popularnych oraz uniwersalnych. W przypadku, gdy zamierzamy na co dzień poruszać się po nieco bardziej trudnych terenach, powinniśmy sięgnąć po rower MTB, czyli popularny rower górski. Producent rowerów Trek posiada w swojej ofercie bardzo duży wybór takich rowerów.
Wśród bardziej specjalistycznych rodzajów rowerów można wyróżnić również rowery BMX oraz rowery trekkingowe.