Owijki na kierownicę – zwiększamy komfort jazdy na rowerze


Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Rower to także wygodny środek transportu, który pozwoli pokonać nam trasę w sposób szybki i sprawny. Właściwie brak również przeciwwskazań dla tej aktywności sportowej, więc jeżdżą wszyscy – od dzieci do seniorów. Lepszy komfort jazdy zapewnią nam owijki rowerowe – sprawdź tutaj.

Owijki na kierownicę – do czego służą?

Mają oczywiście czysto praktyczne zastosowanie, ale niektórzy traktują je również jako element dekoracyjny. Nie o ładny wygląd jednak chodzi, ale o nasze bezpieczeństwo i znacznie większą wygodę podczas jazdy. Ich głównym zadaniem jest pewniejszy chwyt kierownicy, który tym samym przekłada się na bezpieczniejszą i stabilniejszą jazdę, a także zmniejsza się odczuwanie drgań i wstrząsów przez nasze dłonie. Ma to szczególnie duże znaczenie przede wszystkim podczas długiej i wyczerpującej jazdy, gdy dłonie pocą się i ślizgają na mokrej kierownicy.

Z czego wykonane są owijki rowerowe?

Kiedyś produkowane były z materiałów maturalnych jak skóra czy korek. Teraz głównym materiałem do produkcji owijek na kierownicę są tworzywa sztuczne. Są to różnego rodzaju pianki, silikony i żele, które są wyjątkowo lekkie, delikatne, miękkie, a także wytrzymałe. Dłonie dzięki nim trzymają się stabilnie i w mniejszym stopniu odczuwają niedogodności jazdy po nierównym podłożu. Dostępne są w ciekawej
i oryginalnej kolorystyce, dlatego niektórzy taktują je również jako element dekoracyjny.