Jaki plecak na rower kupić?

plecaki na rower

Jazda na rowerze to bardzo dobre rozwiązanie niezależnie od tego, czy traktujemy rower jako środek transportu, narzędzie treningowe, czy pojazd służący do rekreacji. Wybierając się na rower, trzeba odpowiednio się przygotować. Niezbędne są plecaki na rower, do których będziemy mogli spakować wszystkie niezbędne rzeczy takie jak telefon, klucze, dokumenty, wodę, czy zestaw naprawczy. Jaki model sprawdzi się najlepiej?

Plecak rowerowy – jaki wybrać?

Jeśli planujemy podróż rowerem, wytrzymały i wygodny plecak to podstawa. Jaki model wybrać, aby jazda była komfortowa? Przede wszystkim plecak musi być dopasowany do naszych wymagań oraz upodobań, ale także do naszego wzrostu. Na rynku dostępne są modele zarówno dla niskich, jak i wysokich osób. Bardzo ważną kwestią jest także wielkość plecaka, którą trzeba dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się, co będziemy ze sobą zabierać, czy będą to wyłącznie podstawowe przedmioty, czy chcemy zabrać także odzież na zmianę, płaszcz przeciwdeszczowy itp. Za najbardziej uniwersalne uznaje się plecaki o pojemności 15-25 litrów. Gdy zdecydujemy się na większy model niestety podróż rowerem może okazać się mało komfortowa.

plecaki na rower

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka?

Wybierając plecak na rower, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Między innymi warto wybierać spośród plecaków posiadających kilka kieszeni, co znacznie ułatwi organizację przestrzeni. Kolejna ważna kwestia to schowki do zadań specjalnych, które sprawdzą się w przypadku dłuższych wycieczek. Praktyczny uchwyt na kask, bukłak, mocowania na zawieszenie dodatkowych lampek i odblasków, to podstawa. Dzięki temu nawet długa podróż rowerem będzie komfortowa. Warto być przygotowanym także na nagłą zmianę pogody, dobrym rozwiązaniem będzie plecak zaopatrzony w przeciwdeszczowy pokrowiec, który będzie w stanie ochronić przewożone przedmioty przed zalaniem.